single-clanek.php

content-clanek.php

MAS Jablunkovsko sídlí v nových prostorech

„Po dlouhé roky nám obec Bystřice poskytovala prostory, za to jsme velmi rádi. Teď ale nastala doba, kdy se MASka i obec rozšiřuje, takže nám byly poskytnuty nové prostory. Nyní máme dvě kanceláře místo jedné, takže je to pro nás i pohodlnější,“ řekla projektová manažerka Aneta Koňaříková. MAS Jablunkovsko nepomáhá pouze obecním projektům, ale také neziskovým organizacím a soukromým objektům.

„Z mého pohledu je MAS Jablunkovsko rozvojová organizace v rámci regionu. Snažíme se spolupracovat s každým, kdo s námi spolupracovat chce. Hlavní činností je přerozdělování finančních prostředků z Evropské unie. Takto jsme přerozdělili zhruba 39 milionů korun a dalších 30 nás čeká. Z ministerstev máme přislíbeno, že by to mohla být i větší částka,“ dodala Koňaříková.

Další doplňkovou činností je pořádání různých akcí a školení, osvětová činnost. V letošním roce plánují několik výzev, do kterých se mohou žadatelé přihlásit. Podporovat se bude sociální bydlení, sociální podniky, ale také zemědělská výroba nebo podnikatelé. V současné době jsou vyhlášeny výzvy i na životní prostředí. Pomoc není určena pouze Bystřici, ale také širokému okolí.

„Důležité pro nás je z jakého území pochází daný subjekt, protože naše působnost je v 16 obcích od Vendryně po slovenské hranice,“ vysvětlila Koňaříková.

Frýdecko-místecký a třinecký deník 28. 2. 2019